Viking Line annulleerimistingimused

Broneeringut saab muuta, tühistada või edasi lükata hiljemalt 24 tundi enne reisi algust.

Kui reis jääb mingil põhjusel ära, tuleb broneeritud koht koheselt annulleerida või ümber muuta. Kui reisi ei tühistata ja reisija ei saabu määratud väljumiskohta kokkulepitud ajal või kui ta ei saa reisil osaleda seepärast, et tema vastutusel olevate asjaolude tõttu ei ole tal reisiks vajalikke dokumente, nt kehtivat passi, viisat või isikut tõendavat dokumenti, ei ole reisijal õigust reisi eest raha tagasi saada ega juba tasutud summat uue tellimuse tarbeks kasutada.

Kui minekut ei ole kasutatud ega annulleeritud, on laevafirmal õigus annulleerida ka tagasisõit. Kui reisi eest on makstud reisibüroos, toimub tagasimaksmine selles reisibüroos, kus reis osteti. Saadaolevaid hüvitisi ei või delegeerida teisele isikule.

Pileti tagasiostmine ja tagasimaksed toimuvad ainult juhul, kui reis on tühistatud reeglite kohaselt ning tingimused lubavad tagastust. Juba alustatud reisi kasutamata osadest tagasimakset ei tehta.

Kruiisireisiks broneeritud reisi (mõlemad suunad ühe broneeringunumbriga) ei saa kasutada liinireisina. See tähendab, et kruiisireisi broneeringuga ei ole võimalik sõita vaid sihtkohta või ainult sealt tagasi. Kui kruiisireisi reisija sihtkohta ei sõida, tühistatakse tagasisõit automaatselt.

Kui makstud reis annulleeritakse vähemalt 24 tundi enne väljumist, on annulleerimiskulu 10% või vähemalt 20 €. See tähendab, et kui reisi maksumus on kuni 200 €, arvestatakse sellest maha 20 €. Kui reisi maksumus ületab 200 €, jäetakse tühistamiskuluks 10% reisi koguhinnast. Tühistamiskulu ei võeta, kui esitatakse arstitõend või valitakse soodsam kajutiklass, toitlustus (või muu lisateenus). Lisateenuste soodsamaks muutmisel peab nii reisikuupäev kui ka väljumisaeg jääma samaks. Muudatus tuleb teha 24 tundi enne reisi algust.

Kui reis tühistatakse hiljem kui 24 tundi enne väljumist, arvestatakse reisi hinnast maha 95 %, v.a. arstitõendi esitamisel.

Kui reis tühistatakse meditsiinilistel põhjustel, tuleb esitada arstitõend. Arstitõendi esitamisel tühistatakse kõnealuse tõendi esitanud reisija reis ilma lisatasuta.